Supernamas.LT / Ekologija ir ekonomija / Apie viską namams, namų statybą, NT skelbimai, e-parduotuvė - Draudžiama krosnyse deginti atliekas
Paieška svetainėje
2021.10.27, trečiadienis

Produktų krepšelis Kiekis:
 
Kaina:
 

E-parduotuvė

shop
 Priemonės nuo alergijos
 Skalbimo priemonės
 Produkcijos sertifikatai
 Nuotekų valymo įrenginiai
 
 Ekologiškos šildymo sistemos
 Kietas kuras
 --------------------
 Kubilai
 Pavėsinės
 Supynės
 --------------------
 Rąstinių namų projektai
 --------------------
 Rekomenduojamos katalogo prekėsEkspertų konsultacijos

Konsultacijos
 DUK

Naujas vartotojas

Apmokėjimas

Pristatymas

Lizingas


Draudžiama krosnyse deginti atliekas

Primename individualių namų gyventojams, kad draudžiama krosnyse deginti atliekas. Deginti atliekas draudžia ir Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis. Už atliekų deginimą nesilaikant įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytos baudos.

Gyventojai turėtų neužmiršti, kad ypač pavojinga deginti plastikinę tarą, gumą, užterštą (pvz., impregnuotą) medieną, senus baldus, rūbus, batus ir cheminėmis medžiagomis užterštus audinius ar pakuotes.

Kai atliekos deginamos paprastose krosnyse, esant neaukštai temperatūrai, į orą išmetamos ne tik kietosios dalelės, bet ir gerokai pavojingesnės žmogaus sveikatai cheminės medžiagos. Pavyzdžiui, deginant gumą, išsiskiria ypač daug sieros junginių, kurie gali būti pražūtingi lėtinėmis kvėpavimo ar kraujotakos ligomis sergantiems žmonėms. Susidariusi siera, susimaišiusi su suodžiais kamine, gali sukelti gaisrą ir pridaryti daug nepataisomos žalos.

Atliekas deginti buitiniu būdu labai pavojinga dar ir dėl to, kad susidaro bei į aplinkos orą patenka ypač didelės kenksmingų medžiagų – kancerogenų koncentracijos. Kadangi namų kaminai nėra aukšti, šios medžiagos neišsisklaido, o kaupiasi to paties ir kaimyninių namų kiemuose, soduose, dirvoje, tokiu būdu sudarydamos sąlygas ilgalaikiam kenksmingų medžiagų poveikiui žmonių sveikatai ir aplinkai.

Mūsų kontaktai

Tel: +370 699 45434
El.paštas: info@supernamas.lt 

Prisijungimas
Prisijungimo vardas:  
Slaptažodis:  
  © 2009-2021 Supernamas.Lt Visos teisės saugomos. Sprendimas: E-Business Solutions